Gaz pieprzowy dla kobiety, jeśli weźmiemy pod uwagę skład mieszanki,  nie różni się niczym od gazu pieprzowego dla mężczyzny. Kobiety szukając gazu obronnego zwracają szczególną uwagę na wielkość pojemnika. Z doświadczenia wiem, że płeć piękna szuka raczej gazu niewielkich rozmiarów, który można „zmieścić do torebki”.  Niestety, ale chciałbym przestrzec przed wszelkiego rodzajami gazów pieprzowych w formie długopisu, szminki czy pierścionka. Pojemność jakie oferują te gadżety nie przekracza 15 ml i jest to zdecydowanie za mało, aby się skutecznie obronić przed napastnikiem. Nie mówiąc już tutaj o sytuacji, gdy takich napastników jest kilku lub kilkunastu.

Gaz pieprzowy dla kobiety

Minimalną pojemność jaką powinien mieć gaz pieprzowy to 40 ml

Jak powinnaś przenosić gaz pieprzowy

Druga sprawa, to przenoszenie gazu. Drogie panie. Nigdy nie róbcie tego w torebce. Wyciągnięcie gazu pieprzowego, kiedy noszony jest on w torebce może delikatnie mówiąc się wydłużyć. Wierzcie mi, napastnik nie będzie tyle czekał. W obronie ważny jest element zaskoczenia. Tak samo jak bandyta stara się działać znienacka, tak my powinniśmy zadziałać w taki sposób, aby napastnika zaskoczyć. Myślę, że wystarczy trochę wyobraźni. Są sytuacje w których ryzyko, że ktoś nas napadnie jest znikome (kościół, centrum handlowe). Jednak kiedy wychodzimy na parking podziemny lub wracamy po zmroku mało uczęszczaną drogą, wtedy czerwona lampka powinna nam się zapalić. W takiej sytuacji gaz pieprzowy powinien powędrować w miejsce, z którego łatwo nam będzie go wyciągnąć. Polecam kieszeń kurtki lub po prostu trzymać go w ręku, oczywiście nie afiszując się jego posiadaniem (np. zasłonięty torebką)

Jaki rodzaj gazy wybrać? Strumień (żelowy), czy chmurę?

Szybko wytłumaczę na czym polega różnica. Gaz strumieniowy zwany żelowym (choć nie każdy strumieniowy jest żelowy) „psika” jak woda ze strzykawki. Nie trudno więc sobie wyobrazić, że takim gazem trzeba napastnika trafić najlepiej w oczy. Czy to będzie dla Ciebie zadanie trudne czy łatwe, to musisz sama sobie odpowiedzieć na to pytanie. Niewątpliwą zaletą gazu strumieniowego w żelu jest możliwość użycia w pomieszczeniu (np. przedział pociągu) minimalizując ryzyko samo-zagazowania. Dodatkowo gaz strumieniowy ma większy zasięg bo ok 5m, ale ten parametr jest mało ważny bo z 5 metrów ciężko jest trafić napastnika w oczy.

Z kolei gazy pieprzowe w formie chmury jak sama nazwa wskazuje psikają w sposób rozproszony. W tym przypadku wystarczy, że użyjesz gazu w kierunku twarzy napastnika. Rozproszona forma bez problemu przeniknie przez błony śluzowe agresora, wyłączając go z agresji na kilka/kilkanaście minut.

Jeśli jesteś mężczyzną i czytasz ten tekst to znaczy, że interesuje Cię gaz pieprzowy dla kobiety. Czy to dla żony, czy to dla córki. Pamiętaj o jednym. To nie jest produkt, który się używa codziennie. Warto wybrać sprawdzone modele, mimo, że są trochę droższe.

I to w zasadzie wszystko. Pamiętaj również aby kupować tylko taki gaz pieprzowy, który poasiada atest PZH (Państwowego Zakładu Higieny).